ALACAHAN

Bakırcılar Semti'nde avlulu üç katlı bir handır. Kesin yapılış tarihi bilinmemektedir. Yakınındaki Alaca Hamam ile birlikte 18. yüzyıla dayanmaktadır. Bütünüyle dikdörtgen planlı han, iyi bir taş işçiliği gösterir. Örtüsü alaturka kiremittir. Ana giriş kapısı batı cephesinin ortasındadır. Revak’lı avlunun çevresinde odalar sıra lanmıştır. Zemin katta depolar 1. ve 2. katlarda odalar yer almaktadır.

ALACAHAN
Bakırcılar Semti'nde avlulu üç katlı bir handır. Kesin yapılış tarihi bilinmemektedir. Yakınındaki Alaca Hamam ile birlikte 18. yüzyıla dayanmaktadır. Bütünüyle dikdörtgen planlı han, iyi bir taş işçiliği gösterir. Örtüsü alaturka kiremittir.
  Yazdır

Explore Trabzon

Bakırcılar Semti'nde avlulu üç katlı bir handır. Kesin yapılış tarihi bilinmemektedir. Yakınındaki Alaca Hamam ile birlikte 18. yüzyıla dayanmaktadır. Bütünüyle dikdörtgen planlı han, iyi bir taş işçiliği gösterir. Örtüsü alaturka kiremittir. Ana giriş kapısı batı cephesinin ortasındadır. Revak’lı avlunun çevresinde odalar sıra lanmıştır. Zemin katta depolar 1. ve 2. katlarda odalar yer almaktadır.Diğer Başlıklar
YERYÜZÜNÜN İLK AÇIK MİNARELİ MESCİDİ: KADIRGA YAYLASI
Black Sea From The Air
الفيلم التعريفي :طرابزون
Black Sea Timelapse
TÜM YOLLARIN ÇIKTIĞI YER: MEYDAN PARKI
GEZDİKÇE GÖRDÜKÇE TRABZON
HAMAMİZADE İHSAN BEY KÜLTÜR MERKEZİ
Kervan Yolu
Explore Trabzon © 2021