Trabzon Hakkında
Trabzon’un kuruluşu M.Ö. 2000’li yıllara kadar inmektedir. İlk yerleşmenin, Kafkaslar üzerinden gelen Orta Asya kökenli Türkler tarafından yapıldığı yönünde görüşler mevcuttur.
Trabzon Mutfağı
Geleneksel mutfağımız oldukça geniş olup, hamsi ve balık üzerine yoğunlaşmıştır ve bol balık çeşitleri yöresel yemek kültürümüzde önemli rol oynar.
Trabzon'un Tarihi
Trabzon şehri ve bulunduğu bölge hakkında bilgi edinebildiğimiz en eski kaynak Ksenophon'un Anabasis adlı eseridir. Ksenophon bu eserinde, babası Dareios'un ölümünden sonra Pers İmparatoru olan kardeşi Artakserkes II. ye karşı isyan ederek paralı askerlerden oluşan bir ordu ile M.Ö.
Geleneksel Yaşam ve El Sanatları
Kültür, Trabzon halkının yaşamında önemli rol oynar.
Konaklama Tesisleri
Sıra Tesis Adı *  Adres Telefon Web Sitesi 1 Zorlu Grand Otel 5 Yıldız Maraş Caddesi No:90 / Trabzon +90 462 326 84 00 www.zorlugrand.com 2 Ramada Plaza Trabzon Hotel & Spa 5 Yıldız Yalıncak Mah. Rize Cad. No:23 Ortahisar / Trabzon +90 462 335 30 30 www.ramadaplazatrabzon.com 3 Park Dedeman 4 Yıldız Cumhuriyet Mahallesi, İncirlik Cd. No:19, 61290 Kaşüstü, Yomra / Trabzon +90 462 888 46 66 www.dedeman.
Trabzon’a Nasıl Gelinir
Trabzon, yeni yapılan otobanı ve halihazırda bulunan havalimanı ile ulaşımı oldukça kolaylaştırırken, şehir içi ulaşımı da gelişmiş bir destinasyon.
SSS
1 –Yöresel Yemek Nerelerde Yenilebilir?   Birçok restoran ve kafede yöresel lezzetleri bulmak mümkün. Akçaabat Köftesi ve taze balık çeşitleri yemek için Akçaabat ilçesini ziyaret etmenizi özellikle tavsiye ederiz. Kuymak, lahana sarması, hamsikuşu, kaygana ve diğer lezzetler için mütevazı restoranlarımızı ziyaret edebilirsiniz. 2 – Denize Nerelerde Girilebilir?   Trabzon, Karadeniz’e nazır birçok ilçeye ev sahipliği yapmaktadır.
Explore Trabzon © 2020