Trabzon’a Nasıl Gelinir
Trabzon, yeni yapılan otobanı ve halihazırda bulunan havalimanı ile ulaşımı oldukça kolaylaştırırken, şehir içi ulaşımı da gelişmiş bir destinasyon. Trabzon Havalimanı, Karadeniz’in en büyük havalimanı olup, birçok ilden her gün yapılan karşılıklı seferlerle mesafeleri kısaltıyor. Uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra çıkış kapılarında sizi bekleyen servisler ve taksiler, varış noktanıza giden en kısa ve kolay yol.
Trabzon'un Tarihi
Trabzon şehri ve bulunduğu bölge hakkında bilgi edinebildiğimiz en eski kaynak Ksenophon'un Anabasis adlı eseridir.
Trabzon Mutfağı
Geleneksel mutfağımız oldukça geniş olup, hamsi ve balık üzerine yoğunlaşmıştır ve bol balık çeşitleri yöresel yemek kültürümüzde önemli rol oynar. Diğer yemeklerimizden lahana çorbası, kuymak ve bir çeşit ekmek türü olan pide de önemli olan damak tatlarımızdandır.
Geleneksel Yaşam ve El Sanatları
Kültür, Trabzon halkının yaşamında önemli rol oynar.
TAKSİ TARİFESİ
ŞEHİRİÇİ TAKSİLERİ VE HAVAALANI TAKSİLERİ İÇİN TEKSİMETRELİ TAKSİ TARİFESİ   HİZMET SINIFI AZAMİ FİYAT (KDV Dahil) İlk Açılış 3.00 TRY Mesafe Ücreti / km 3.00 TRY Bekleme Ücreti / saat 45.
Konaklama Tesisleri
Tesis Adı *  Telefon Web Sitesi Zorlu Grand Hotel 5 Yıldız +90 462 326 84 00 www.zorlugrand.
Trabzon Hakkında
Trabzon’un kuruluşu M.Ö. 2000’li yıllara kadar inmektedir. İlk yerleşmenin, Kafkaslar üzerinden gelen Orta Asya kökenli Türkler tarafından yapıldığı yönünde görüşler mevcuttur.
Explore Trabzon © 2021